ساندویچ پانل

عناوین اصلی این صفحه (برای رفتن به بخش مورد نظر، روی عنوان آن بخش کلیک نمایید)

ساندویچ پانل

شرکت کبیر پانل تولید کننده ساندویچ پانل با توجه به استفاده از مواد اولیه و ماشین آلات مناسب و دارا بودن افراد باسابقه و باتجربه در زمینه تولید محصولات ساندویچ پانل توانسته است بازار داخلی ایران را تحت پوشش قرار دهد و محصولات خود را با کیفیت بالا و با قیمتی مقرون به صرفه عرضه کند.رسالت کبیر پانل به عنوان تولید کننده ساندویچ پانل حفظ کیفیت محصول در تولید است.

مقاله زیر در مورد معرفی انواع ساندویچ پانل ها اعم از ساندویچ پانل سقفی و دیواری که برای دیوار و سقف کاربرد دارند تا مطالبی آموزنده در رابطه با کاربرد ساندویچ پانل ها و جنبه های مختلف استفاده از انواع آن ها از جمله: حمل و نقل، معرفی تولید کننده ساندویچ پانل ، جابجایی و غیره به شما عزیزان ارائه می گردد. شرکت کبیر پانل به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده ساندویچ پانل اقدام به ساخت و تولید انواع ساندویچ پانل ها با کیفیت بالا کرده است. محصولات این شرکت دارای نوآوری، کیفیت و خدمات متنوع می باشد. در اینجا می توانید همه چیز در مورد پانل های ساندویچی را بدانید.

ساندویچ پانل چیست؟

یک ساندویچ پانل ساختاری است که از سه لایه ساخته شده است: هسته آن با چگالی کم و یک لایه نازک از پوسته که به هر طرف آن وصل شده است. ساندویچ پانل در کاربردهایی استفاده می شود که ترکیبی از استحکام ساختاری بالا و وزن کم مورد نیاز باشد.ساندویچ پانل نمونه ای از کامپوزیت ساخت یافته است که استحکام و سبک بودن این فناوری باعث محبوبیت و گسترش استفاده از آن شده است. تطبیق پذیری آن به این دلیل است که کاربردهای زیادی دارد و به اشکال مختلف تولید می شود که هسته و مواد پوسته می توانند از نظر جنس متفاوت باشند.ساندویچ پانل در واقع یک کامپوزیت و روکش فلزی است که با استفاده از تزریق پلی یورتان در ضخامت های مختلف بین ورق گالوانیزه دو رنگ یا صفحه آلومینیومی تولید می شود. ساندویچ پانل ها اکثرا از هسته عایق با آسترهای خارجی و اغلب صفحات فلزی ساخته می شوند.محصول نهایی یک ساندویچ پانل است که از چند لایه تشکیل شده است و پوششی مستحکم از جنس فلز در برابر شرایط آب و هوایی مختلف است. تولید کننده ساندویچ پانل عواملی مانند باران یا برف و عملکردهای تزئینی را نیز در نظر می گیرد. این پانل ها همچنین در برابر عوامل خورنده نیز مقاوم هستند. ساندویچ پانل ماده زیبایی است که برای روکش سطح استفاده می شود. ساندویچ پانل ها به صورت پانل هایی برای سقف ، نما و اتاق سرد نیز استفاده می شوند. ساندویچ پانل به دلیل سهولت در نصب و لوازم جانبی که ارائه می دهد، در ساختمان ها نیز موارد استفاده و کاربرد زیادی دارند.ورق گالوانیزه ای که در سطوح بالا و پایین این نوع پانل استفاده می شود، توسط فناوری Coil Coating پوشش داده شده است. تولید کننده ساندویچ پانل این فناوری را در پانل ها در نظر گرفته است که برای سال ها در شرایط فضای باز و در برابر خوردگی و شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم باشد. تولید کننده ساندویچ پانل با استفاده از پرکننده عایق ، ورق آلومینیوم و فلز در تولید پانل ماده ای را ارائه می دهد که می تواند در سیستم ها و ساختمان های مختلف استفاده شود.

همان طور که گفته شد ماده عایق اصلی مورد استفاده در ساندویچ پانل پلی یورتان است. تولید کننده ساندویچ پانل علاوه بر این از پشم مقاوم و پلی استر نیز در تولید ساندویچ پانل استفاده می کند. به طور کلی، نوع استاندارد رنگی که تولید کننده ساندویچ پانل روی آن ها اعمال می کند، رنگ پلی استر است.ساندویچ پانل معمولا به صورت پیش ساخته می باشد و در بسیاری از کاربردهای مختلف از جمله کشاورزی ، صنعت ، دفتر ، نمایشگاه ، انبار ، سردخانه و غیره قابل استفاده است.

مزایای ساندویچ پانل چیست؟

پانل های ساندویچی برای ساخت دیوارها و سقف ساختمانها و همچنین برای محوطه های ساختمانی و تجهیزات صنعتی استفاده می شوند. ساندویچ پانل در برابر عوامل خورنده مقاوم است و در شرایط مختلف آب و هوایی مانند باران یا برف نیز استفاده می شود. این پانل ها در برابر رطوبت ، بخار ، برف ، مواد شیمیایی یا سایر شرایط دشوار نیز مقاوم هستند.این نوع ساندویچ ها عایق حرارتی و صوتی هستند و هنگام اتصال به روکش ، سد محافظ در برابر آتش ، باران، برف و باد می شوند.استفاده از ساندویچ پانل در دیوارها و سقف ساختمان ، مزایای بی شماری را ایجاد می کند که عبارتند از:

عایق حرارتی:محافظت کامل در شرایط آب و هوایی مختلف ، حفظ خواص و ظاهر پانل برای سالها با پوشش دادن آن ها. به درستی برای هر شرایط و محلی می توانند انتخاب شوند و برای چند سال بدون هیچ مشکلی دوام داشته باشند.

نشت پذیری:آب ، برف و هرگونه رطوبت وارد پنل ها نمی شوند. اتصالات کاملاً عایق بندی شده و مقاوم در برابر نشت می باشند.اگر استانداردهای نصب رعایت شود، به مدت زیاد قابل استفاده هستند.

عایق صوتی:مواد انتخاب شده در پانل به درستی می توانند پارامترهای عایق صوتی بسیار مناسبی را ارائه دهند. این نوع پنل ها برای کاهش انتشار نویز صنعتی به بیرون ساختمان یا انتشار سر و صداها به خارج ساختمان و کاهش ورود صداها به داخل مهم می باشند.

خاصیت محافظت در برابر آتش با توجه به نیازها:نوع مناسب هسته می تواند باعث مقاومت در برابر آتش شود. پشم معدنی موجود در هسته باعث محافظت در برابر آتش می شود.

پارامترهای مقاومتی

پنل های سقفی بسته به ضخامت آنها می توانند بار برف و باد را تحمل کنند.عایق بودن ساندویچ پانل موجب صرفه جویی واقعی و کاهش هزینه های کلی ساختمان می شود.مواد مورد استفاده در تولید ساندویچ پانل قابل بازیافت هستند و برای محیط زیست مضر نیستند.این پانل ها سبک هستند و حمل و نقل آن ها آسان می باشد.نصب آسان و سریع ، هزینه ساخت پایین ، هزینه عملیاتی کمتر.

کاربرد ساندویچ پانل چیست؟

دامنه کاربرد ساندویچ پانل بسیار گسترده است:در سالن های ذخیره سازی ، سالن های تولید ، در مکان های تجاری کوچک و بزرگ ، مکان های عمومی مانند سالن های بدنسازی و استخرها ، ساختمان های مزرعه مانند محل نگهداری گاو ، مرغداری و پرورش قارچ.پانل ها در انبارها برای نگهداری مواد غذایی ، سردخانه ها و فریزرها مناسب هستند. پانل های ساندویچی ممکن است در کارخانجات فرآوری مواد غذایی نیز استفاده شوند. این نوع پانل برای کلیه مکان هایی که شرایط بهداشتی مهم است و مقاومت در برابر مواد شیمیایی مورد نیاز است، کاربرد دارد. پانل های ساندویچی به عنوان دیوار ساختمان ها اعم از بیرونی و داخلی برای محافظت بیشتر استفاده می شوند.به علت داشتن پوشش مناسب این پانل ها، در مناطقی که شرایط نمکی دارند (مانند مناطق ساحلی) یا فضاهایی که میزان بالای آلودگی صنعتی وجود دارد، می توانند بسیار با دوام باشند.

کاربرد پانل های ساندویچی در ساختمان هایی با هدف خاص:

در ساختمان های خاص که فرآیندهای صنعتی مختلفی در آن اتفاق می افتد و مواد شیمیایی مضر تولید می شود یا مایعات سوزاننده در آنجا وجود دارد و محیط در معرض شرایط آسیب قرار دارد، انتخاب این پانل ها ضروری می شود.استفاده در محیط کشاورزی،استفاده در محیط های مرتبط با صنایع غذاییانواع ساندویچ پانل از نظر جنس آن ها:

پانل های ساندویچی پلی استایرن به عنوان نوعی جدید از مصالح ساختمانی چند منظوره ، از صفحه فولادی در دو طرف و پلی استایرن تشکیل شده است. آنها با استفاده از دستگاه ساخت اتوماتیک با چسب در دمای بالا و فشار متصل می شوند. وزن سبک: 10-14 کیلوگرم بر متر مربع ، نصب آسان (نیازی به جرثقیل نیست) ، مدت ساخت کوتاه و هزینه کم. بار زیاد: استحکام بالایی دارد.انعطاف پذیر برای استفاده: با کنترل به وسیله کامپیوتر در خط مونتاژ ، طول آنها می تواند به خواست شما انتخاب شود.

پانل های ساندویچی پلی یورتان

پانل های ساندویچی پشم معدنی

صفحات از 2 لایه ساخته شده از ورق های فولادی ضد آب و از پشم معدنی که بهترین مواد نسوز است ساخته شده است. مناسب برای سقف ها و دیواره های مختلف که به ساختمان های بزرگ کارخانه ، انبارها ، سالن های نمایشگاهی ، فروشگاه های انجماد ، کارگاه ها و ... استفاده می شوند. این نوع پنل دارای ویژگی های نگهدارنده ، عایق گرما ، تحمل وزن و ضد آب می باشد.پانل ساندویچ PU

ویژگی های ساندویچ پانل PU:

وزن سبک، استحکام زیاد، نصب راحت و انعطاف پذیری. عدم نیاز به دستگاه های بالابر در مقیاس بزرگ و در نتیجه کاهش هزینه های ساختمان. دمای مناسب و عایق گرما: متوسط هدایت حرارتی 0.023w / m است. نسوز: توسط مرکز بازرسی کیفیت ملی مصالح ساختمانی تست نسوز بودن انجام شده است. انعطاف پذیر: از آنجا که خط تولید مداوم توسط سیستم رایانه کنترل می شود ، طول ورق های مذکور با توجه به شرایط طراحی ، شرایط حمل و نقل و نصب تصمیم گرفته و انتخاب می شوند.

انواع ساندویچ پانل:

پانل های دیواری

پانل های سقفی

چند دلیل برای انتخاب پانل ساندویچی:

1- وقت طلاست: با انتخاب ساندویچ پانل ، روند ساخت و ساز به مراتب کمتر پیچیده و در نتیجه سریعتر و از همه مهمتر ارزان تر است.

2- سه نوع برای کاربردهای متنوع :پانل های ساندویچ در سه نوع اساسی موجود است. هر یک از هسته پنل خاصی استفاده می کند. بنابراین مواد با هسته های ساخته شده از پلی یورتان ، پشم معدنی و EPS وجود دارد. هر یک از این راه حل ها برای رفع نیازهای خاص در نظر گرفته شده است.

3- رنگ های متنوع کجدای از کارکردهای اساسی ساختارهای صنعتی ، توجه به زیبایی شناسی به طور فزاینده ای مورد توجه قرار می گیرد.

تولید کننده ساندویچ پانل

در چند دهه گذشته ، تولید کننده ساندویچ پانل ها ثابت کرده اند که یک راه حل انقلابی در صنعت ساخت و ساز ایجاد کرده اند. با تولید این ماده که دو هدف همزمان دارد: پارتیشن بندی (سقف یا دیوار) و عایق حرارتی. که در ادامه به توضیح کامل ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی می پردازیم. ساندویچ پانل دیواری مدرن که یکی از محصولات کبیر پانل به عنوان تولید کننده ساندویچ پانل می باشد می تواند صاف ، خم ، خمیده و در یک مجموعه تقریباً نامحدود از تنظیمات به هم متصل شوند و بسته به نیاز عملکرد ، در رنگهای مختلف ، ضخامت ، جزئیات لبه و پروفایل در دسترس هستند.تولید کننده ساندویچ پانل ، ساندویچ پانل دیواری را به طور کلی خارج از سایت می سازد.ساندویچ پانل دیواری در مواردی که نیاز به روکش کاری با کارایی بالا باشد یا نیاز به استحکام ساختاری مناسب وجود داشته باشد و یا عایق بندی بالا و وزن کم مورد نیاز باشد، می توانند بسیار مفید واقع شوند.ساندویچ پانل دیواری به طور گسترده ای به عنوان روکش خارجی برای ساختمانهای منفرد و چند طبقه مورد استفاده قرار می گیرند. جایی که برای تامین مقاومت در برابر آب و هوا و مقاومت در برابر باد، بارهای دسترسی، وزن خود و غیره مورد نیاز هستند. ساندویچ پانل دیواری همچنین برای ایجاد پاکت های عایق داخلی، پارتیشن ها (به عنوان مثال در سردخانه ها) و دیوارهای محفظه مقاوم در برابر آتش استفاده می شوند.

انواع ساختمان هایی که معمولاً دارای ساندویچ پانل دیواری هستند شامل موارد زیر است:

• ساختمانهای صنعتی و کارخانه های فرآوری

• ساختمانهای موقتی

• ساختمانهای ذخیره سازی

• اتاقهای تمیز

• ساختمانهای کشاورزی

• مراکز خرید

• امکانات ورزشی

• ساختمانهای حمل و نقل

با این حال، سایر مواد قابل استفاده برای ساندویچ پانل دیواری که توسط تولید کننده ساندویچ پانل استفاده می شوند عبارتند از:

• پیشگیری از بتن ، گاهی اوقات پوشیده از سایر موارد مانند آجر

• تخته سیمان

• الیاف شیشه پلی پروپیلن تقویت شده

• پلی وینیل کلرید (PVC)

• صفحه اکسید منیزیم (MgO)

• تخته سه لا

• تخته رشته شرقی (OSB)

• پلاستیک تقویت شده با شیشه (GRP)مزایای ساندویچ پانل دیواری:

• سهولت و سرعت نصب در ساندویچ پانل دیواری

• سختی ساندویچ پانل دیواری

• عایق حرارتی ساندویچ پانل دیواری برای آتش نشانی و صدا

• مقاومت هوایی

• استحکام و دوام ساندویچ پانل دیواری

• ساندویچ پانل دیواری نیاز کمتری به نگهداری و تمیز کردن دارند.

• هزینه های پایین

• مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی ساندویچ پانل دیواری

• وزن سبک ساندویچ پانل دیواری

• ساندویچ پانل دیواری در برابر آب و هوا مقاومت بیشتری دارند.

• ثبات ابعادی ساندویچ پانل دیواری

•در دسترس بودن به عنوان محصولات استاندارد از قفسه

ساندویچ پانل دیواری با عایق بتونی:

فرآیند ساندویچ پانل دیواری، جایگزین تزئینی برای ساخت و ساز سنتی آجر و ملات را با قیمتی ارزان تر و کارآمدتر فراهم می کند. ساندویچ پانل دیواری عایق بندی شده از دو جنس (یک لایه از بتن) تشکیل شده است که توسط یک خلاء عایق جدا شده است. ضخامت پانل معمولی بسته به مقدار حرارتی R مورد نظر، بین 8 تا 12 اینچ است. ساندویچ پانل دیواری با اتصالات فایبرگلاس استیل یا کامپوزیت نگهداری می شود.اگرچه تکنیک های مختلف زیادی در صنعت وجود دارد که لایه های ساندویچ پانل دیواری را در کنار هم قرار می دهد اما شرکت کبیر پانل، تولید کننده ساندویچ پانل با استفاده از اتصالات تقویت شده با الیاف از سیستم مماس اثبات شده استفاده می کند. مقاومت ساندویچ پانل دیواری بتنی که به همراه اتصالات فلزی نگهداری می شوند نسبت به ساندویچ پانل های دیواری که به همراه اتصالات فایبرگلاس کامپوزیتی نگهداری می شوند ، پایین تر نمی باشد. این امر به این دلیل است که فولاد یک پل حرارتی در دیوار ایجاد می کند که به طور قابل توجهی عملکرد عایق را کاهش داده و توانایی ساختمان را در استفاده از جرم حرارتی خود برای بهره وری انرژی کاهش می دهد. همچنین این خطر وجود دارد که چون فولاد از ضریب انبساطی مشابه با بتن برخوردار نیست، دیواره گرم و یا خنک می شود که در این مواقع فولاد گسترش می یابد و با سرعت متفاوتی نسبت به بتن منقبض می شود که این امر می تواند باعث ترک خوردگی و پاشیدگی شود که تولید کننده ساندویچ پانل اتصالات تقویت شده با الیاف را به طور خاص تولید می کند تا با بتن سازگار باشد، و عایق در طول بخش دیوار به صورت مداوم باشد تا این مشکل را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.ساندویچ پانل دیواری تقریباً با هر سطحی در دو طرف داخلی و خارجی قابل تولید است. در صورت دلخواه ، می توان سطح بیرونی را تولید کرد که دارای طیف گسترده ای از بتن رنگی ، آجر ، سنگ، چوب و یا سایر شکل های شکل گرفته و الگویی باشد. با کیفیت عالی و سطح بالا، به صورت کلی بسیاری از طراحی های دلپذیر از نظر معماری با ساندویچ پانل دیواری امکان پذیر هستند.پنجره ها و دهانه های خشن درب در کارخانه های تولید کننده ساندویچ پانل تولید و به عنوان بخشی از فرآیند ساخت به داخل دیوار اضافه می شوند. مجرای برق و مخابرات و جعبه ها می توانند به صورت فلاش نصب شده و یا مستقیماً در تابلوها در مکان های مشخص شده اضافه شوند.پانل های بتنی پیش ساخته شده ساندویچ پانل دیواری در اکثر انواع ساختمان ها قابل استفاده است. تولید کننده ساندویچ پانل می تواند به راحتی بسته به عملکرد ساختمان و چیدمان، لایه های داخلی و بیرونی ساندویچ پانل دیواری را طراحی کند تا هم از لحاظ ساختاری و هم از نظر مقاومت و ایمنی و همچنین کیفیت و زیبایی شناختی مورد نظر صاحب خانه باشد. سرعت ساخت و ساز، دوام سازه و راندمان انرژی همه از ویژگی های بارز یک ساختمان است که از یک ساندویچ پانل دیواری عایق بندی شده استفاده می کند.تمام ساندویچ پانل های دیواری فلزی - اعم از کاربردهای تجاری ، مسکونی ، صنعتی یا کشاورزی با استفاده از اتصال دهنده ها ، گیره ها یا ترکیبی از هر دو که ساندویچ پانل دیواری را در جای خود نگه می دارند، به سازه متصل می شوند. به خصوص ، پانل های عمودی اغلب با توجه به نوع روش چسباننده ای که برای اتصال آنها استفاده می شود، طبقه بندی می شوند که تولید کننده ساندویچ پانل بیشتر ساندویچ پانل دیواری را با استفاده از اتصال دهنده های مخفی / پنهان و یا با استفاده از روشی در معرض (از طریق بست) انجام می دهند.

ساندویچ پانل دیواری پنهان شده:

پانل های چسبانده شده با کلیپ ها به بستر وصل می شوند به این معنی که ساندویچ پانل دیواری ها برای اطمینان از اتصال سوراخ نمی شوند. بدین ترتیب گیره ها و بست ها ، در صورت نصب مناسب در زیر تابلوهای فلزی پنهان می شوند. این ساندویچ پانل دیواری ها بسته به نوع گزینه ای که مشتریان شما انتخاب می کنند و ملاحظات خاص شغلی در سبک های مختلف ارائه می شود. این روش نصب ساندویچ پانل دیواری در کاربردهای معماری و مسکونی معمول است که ظاهر تمیز و محافظت از قرار گرفتن در معرض محیط زیست در اولویت قرار دارد.از آنجا که اتصال دهنده های پنهان در ساندویچ پانل دیواری کمتر در معرض آب و هوا قرار می گیرند، بنابراین به طور کلی طول عمر طولانی تری نسبت به ساندویچ پانل دیواری که با اتصال دهنده های در معرض نصب می شوند دارند. علاوه بر این، ساییدگی و پارگی کمتری وجود دارد زیرا اتصال دهنده های پانل پنهان به اندازه انبساط و انقباض صفحه فلزی تحت تأثیر قرار نمی گیرند و هنگامی که دما در نوسانات صفحه ها قرار می گیرند اتصالات ساندویچ پانل دیواری تحت تأثیر قرار نمی گیرند.از نظر زیبایی شناسی: به دلیل اینکه پیچ ها در ساندویچ پانل دیواری قابل رویت نیستند و آنها پنهان شده اند، از نظر زیبایی شناسی بسیار دلپذیر تلقی می شود. همچنین به دلیل عدم وجود اتصال دهنده های قابل مشاهده ، ایجاد یک ظاهر صاف و تمیز را در ساندویچ پانل دیواری به وجود می آورند. به طور کلی، ساختمانهای مسکونی بیشتر از این نوع پانل ها استفاده می کنند.

ساندویچ پانل دیواری از طریق بست (در معرض):

پانل های اتصال دهنده به طور کلی با پیچ یا میخ چسبانده شده اند که بخش های ساندویچ پانل دیواری با هم تداخل می کنند تا ساندویچ پانل دیواری در جای خود قفل شود. آنها همچنین با استفاده از واشر نصب می شوند که محافظت نشتی در اطراف سوراخ را ایجاد می کند. بست ها در قسمت بیرونی ساندویچ پانل دیواری قرار دارند و حتی پس از اتمام نصب قابل مشاهده هستند.همانطور که گفته شد، صدها اتصال دهنده مورد نیاز برای تامین ساندویچ پانل دیواری در قسمت بیرونی این محصول در معرض دید و مشاهده وجود دارد. این روش اغلب در ساختمانهای کشاورزی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا زیبایی شناسی معمولاً برای مشتریان در این بازارها از اهمیت کمتری برخوردار است. بنابراین شما مشتریان تصمیم می گیرید کدام گزینه برای ساندویچ پانل دیواری خود را انتخاب کنید.مطالبی که ارزش دانستن درباره ساندویچ پانل سقفی را دارد:):

سقف یک ساختمان یکی از مهمترین قسمت های معماری ساختمان است ، در حالی که بخشی است که بیشترین تاثیر را از شرایط طبیعی مانند برف، باران و طوفان دارد. اگر به دنبال محصولی مناسب برای استفاده در ساختمان خود هستید و در مورد ساندویچ پانل سقفی مناسب برای ساختمان خود شک دارید، ما یک بررسی کلی حتی در مورد تولید کننده ساندویچ پانل برای شما انجام داده ایم به طوری که شما در مورد تمام مراحل از تولید تا مونتاژ نهایی در جریان قرار خواهید گرفت. لازم به ذکر است که به لطف تطبیق پذیری و زیبایی شناسی، ساندویچ پانل سقفی تبدیل به پرفروش ترین صفحه در بازار شده است.تولید کننده ساندویچ پانل و تیم فروش ما به شما کمک می کند تا مقدار مورد نیاز را محاسبه کنید و کالای مناسب خود را خریداری کنید. همچنین در مورد لوازم جانبی لازم مانند پیچ ، کلاه های رایج ، زیر سازه ها، ساخت و ساز و سایر موارد به شما توضیحاتی کامل ارائه خواهیم داد که می توانید در خرید ساندویچ پانل آن ها را معیار و متر انتخاب خود قرار دهید. طرح های ما از ساندویچ پانل سقفی کاملا مطابق با نیاز و درخواست مشتری می باشد. انتخاب ساندویچ پانل سقفی مناسب به انتظارات مشتری و هدف از ساخت آن بستگی دارد و این مورد که تولید کننده ساندویچ پانل امکانات ساخت آن مورد را داشته باشد.

ساندویچ پانل سقفی جایگزینی مناسب به جای پنل های سقفی عایق:

از پانل های عایق ، یعنی پانل های عایق بام ، به جای ورق های قبلی استفاده می شود. اینها از یک پوسته بالا و پایین تشکیل شده اند که معمولاً از ورق استیل گالوانیزه و روکش شده ساخته شده و معمولاً دارای ضخامت 0.4 تا 1.0 میلی متر هستند. پوسته بیرونی و داخلی نیز می تواند از آلومینیوم یا استیل ضد زنگ ساخته شود. در مناطقی که در معرض بارهای سنگین مانند آمونیاک قرار دارند ، می توان از پانل های ECO به عنوان گزینه ای برای ساندویچ پانل سقفی استفاده کرد. علاوه بر این، ساندویچ پانل سقفی ارزان تر از پنل های سقفی عایق معمولی هستند.

نصب ساندویچ پانل سقفی اساساً بر روی زیر ساختاری ساخته شده از چوب ، بتن یا فولاد انجام می شود. برنامه ریزی زیرساخت باید لزوما شامل وزن تابلوها و همچنین بارندگی احتمالی برف و باران و باد منطقه باشد. به این داده ها همچنین فاصله حامل ها (پاولین ها) که تابلوها روی آن قرار گرفته اند نیز اضافه می گردد. اگر سقف ها دارای یک اتصال عرضی یا دهانه سقف باشند، سطح سقف باید حداقل 7 درجه باشد. بنابراین، ساندویچ پانل سقفی برای سقف های مسطح مناسب نیستند. جالب است که بدانید ساندویچ پانل سقفی با کیفیت دارای خاصیت سازگاری با محیط زیست است، در واقع تولید ساندویچ پانل سقفی و استفاده و مصرف آن به محیط زیست صدمه ای نمی رساند. برای همین تولید کننده ساندویچ پانل به فکر تولید ساندویچ پانل سقفی افتاده است.

استفاده از ساندویچ پانل سقفی به چه شکل است؟

پانل های ساندویچ در بسیاری از صنایع از جمله هوافضا، خودرو، نیروگاه ها، انبارها، ساختمان های صنعتی، ساختمان های تجاری و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. در این متن به استفاده از ساندویچ پانل سقفی به عنوان عناصر پیش ساخته در صنعت ساخت و ساز توجه می شود.ساندویچ پانل سقفی برای بخش ساخت و ساز کاملاً مناسب هستند زیرا:ساندویچ پانل سقفی در وقت و هزینه صرفه جویی می کنند و می توان از ساندویچ پانل به عنوان یک عنصر در دیوار و همچنین از ساندویچ پانل سقفی به عنوان یک عنصر در سقف استفاده کرد. هنگامی که تابلوها از کارخانه خارج می شوند ، آنها بلافاصله آماده استفاده می باشند. در یک عمل ، ساندویچ پانل سقفی می توانند به یک ساختار پشتیبانی متصل شوند. می توانید برای جلوگیری از ورود آب به ساندویچ پانل سقفی از دستگاه کولیس مهر و موم شده استفاده کنید. پیچ مته باید مطابق با ساختار پشتیبانی انتخاب شود. حتما باید یک مهر و موم لاستیکی داشته باشید و باید آن را محکم کنید تا این مهر و موم کمی فشرده شود. این توضیحات نیز توسط تولید کننده ساندویچ پانل به شما داده می شود.ساندویچ پانل سقفی تولید شده توسط کبیر پانل برای ساختمان های با کاربرد کشاورزی، صنعتی و تجاری مناسب هستند. پوسته های بیرونی و داخلی گالوانیزه و روکش شده ساندویچ پانل سقفی، مقاومت در برابر خوردگی بسیار مناسبی دارند و از هسته عایق در برابر تاثیرات محیطی محافظت می کنند. به دلیل استحکام بالا و وزن کم ، پنل های سقفی ما حتی برای دهانه های بزرگ مناسب هستند. ساندویچ پانل سقفی ما نیز در زمینه حفظ دما نیز کاربردی هستند و می توان گفت دمای خنک را می توانند به خوبی حفظ کنند. استفاده از ساندویچ پانل سقفی با کیفیت باعث می شود از نظر اقتصادی در دراز مدت به سود شما باشد و این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

ساندویچ پانل سقفی از انواع پانل ها:

کاشی های سقفی به عنوان عایق ترکیبی سقف و بام استفاده می شوند. فرد در نگاه اول با ارتفاعات منظم روی عناصر ساندویچ آنها را تشخیص می دهد. ثبات خوب از موارد ضروری است ، به خصوص برای ساندویچ پانل سقفی ، زیرا ساندویچ پانل سقفی نه تنها خود را حمل می کنند ، بلکه باید در برابر باران احتمالی، برف یا باد نیز مقاومت کنند. می توان در این زمینه به عوامل بیرونی و همچنین عوامل درونی که بر ساندویچ پانل سقفی تاثیر گذار است اشاره کنیم که از عوامل درونی می توان به دما و بخار درونی ساختمان و همچنین از عوامل بیرونی به عوامل طبیعی اشاره کرد. امروزه ساندویچ پانل سقفی مخصوصاً برای استفاده در ساخت و ساز سبک، در ساخت سالن ها ، به عنوان سقف ساختمانهای مسکونی ، همچنین به عنوان پانل های عایق بندی یا عایق صوتی در ساخت و سازهای خشک به دلیل ویژگی های فوق از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. ساندویچ پانل سقفی با هسته نسوز اغلب به عنوان پانل های ضد حریق نیز استفاده می شوند. در بسیاری از سناریوهای کاربردی این ساندویچ پانل سقفی ،در حفاظت از آتش نقش مهمی را ایفا می کند که این مورد از دغدغه های تولید کننده ساندویچ پانل می باشد. در این نوع از ساندویچ پانل سقفی به نکته ظریفی فکر شده است و آن این است که پرندگان نمی توانند زیر سقف لانه کنند.

حمل نقل ساندویچ پانل سقفی چگونه انجام می شود؟

اگر تصمیم دارید از ساندویچ پانل سقفی برای پروژه ساخت خود استفاده کنید، حمل و نقل اولین قدم پس از سفارش به تولید کننده ساندویچ پانل سقفی است. برای تابلوهایی به طول 24 متر، برخی از قوانین مهم را برای اطمینان از آسیب ندیدن باید رعایت کنید. ساندویچ پانل سقفی معمولاً در بسته بندی قرار می گیرند. برای اینکه به بسته های ساندویچ پانل سقفی هنگام حمل و نقل آسیب نرسانید، باید روی فاصله هایی از جنس پلاستیک فوم و یا چوب قرار دهید. لطفاً توجه داشته باشید كه ساندویچ پانل سقفی باید در فاصله مناسب چیده شوند. یعنی اگر پکیج مسطح است، ساندویچ پانل سقفی را نیز باید به صورت صاف قرار گیرد، اگر خمیده باشد، فضا نیز باید خمیده باشد. حتی هنگام جمع کردن چندین بسته، باید از فاصله دهندگان بین ساندویچ پانل سقفی نیز استفاده شود. همچنین لازم به ذکر است که بسته های ساندویچ پانل سقفی بیش از 1 متر بیرون نمی زند و با استفاده از تسمه ها در حداکثر فاصله 3 متر از حداقل 2 تسمه محافظت می شوند. تولید کننده ساندویچ پانل سقفی در زمینه حمل و نقل نیز وسواس های امنیتی فراوانی را در جهت حفظ ساندویچ پانل سقفی بایستی به خرج دهد.

ذخیره سازی و انبار ساندویچ پانل سقفی:

بنا به دلایل سازماندهی ساختمان، گاه لازم است که ساندویچ پانل سقفی را در محل ساخت و ساز یا یک انبار ذخیره کنید. لطفاً اطمینان حاصل کنید که ساندویچ پانل سقفی هرگز به طور مستقیم بر روی کف قرار نگیرند بلکه همیشه روی فاصله هایی از جنس چوب یا پلاستیک فوم در طول تابلوها قرار گیرند. همچنین در هنگام انباشت ساندویچ پانل سقفی به وزن هر بسته نیز توجه داشته باشید.روشهای تولید ساندویچ پانل مداوم و ناپیوسته پانل:

در طول 50 سال گذشته ، ساندویچ پانل و ساندویچ پانل سقفی به یک وسیله ساخت و ساز اقتصادی تبدیل شده است. تولید کننده ساندویچ پانل، مواد ترکیبی را همیشه در دو لایه پوستی (مواد روکش فلزی سفت و سخت یا پوسته های انعطاف پذیر مانند آلومینیوم نازک ، کاغذ یا غشاها بسته به کاربرد) و یک ماده عایق هسته تولید می کنند.

در اصل دو فناوری تولید پنل وجود دارد:

مداوم و ناپیوسته.تولید کننده ساندویچ پانل در فرآیند مداوم، تمام مواد استفاده شده را با هم پردازش می کند و پانل کاملاً شکل گرفته را بدون قطع خط به طول دلخواه می برند.در فرآیند ناپیوسته ، تولید کننده ساندویچ پانل مواد را به طور جداگانه پردازش می کند. این بدان معنی است که شکل ها به طول مورد نظر شکل گرفته و برش داده می شوند و در یک پرس که در آن کف تزریق می شود جمع می شوند. تولید کننده ساندویچ پانل در خط تولید پانل ساندویچ، عایق انتخاب شده، پیکربندی بالا و پایان و اطمینان از ایمنی دستگاه پانل ساندویچ را در نظر می گیرد. کلیه اجزای اصلی با کیفیت بالای وارداتی برای دستگاه ساندویچ پانل استفاده می شوند.

تولید کننده ساندویچ پانل از مهمترین بخش های تولید:

رسالت کبیر پانل به عنوان تولید کننده ساندویچ پانل حفظ کیفیت محصول در تولید است. تولید کننده ساندویچ پانل در خط تولید پانل ساندویچ پیوسته دارای ظاهری نو و روان با رنگ های ظریف است که مظهر طراحی نوآوری دستگاه پانل ساندویچ و طراحی مفهوم برند است. با توجه به خط تولید پانل ساندویچ PU که در آن تولید کننده ساندویچ پانل لزوم استفاده از عایق حرارتی عالی و ویژگی های صرفه جویی در مصرف انرژی را سرلوحه کار خود قرار داده است، باعث شده که خط تولید مصرف انرژی کمتری را داشته باشد.تولید کننده ساندویچ پانل در تولید انواع مختلفی از ساندویچ پانل ها راندمان بالا را رعایت کرده اند.به طور جامع از نظر کارایی ، تولید کننده ساندویچ پانل سطح کنترل اتوماسیون ، HMI ، حفاظت از محیط زیست و مصرف انرژی با طرح های خرابکارانه موقعیت برتر را به عهده دارد. تولید کننده ساندویچ پانل در برخی از زمینه های مهم فناوری برای به دست آوردن عملکرد هزینه استثنایی و تجربه مشتری پسند برای کل خط ساندویچ پانل تلاش اساسی را انجام می دهد.

تولید کننده ساندویچ پانل سعی دارد که با اتخاذ فناوری، ادغام سیستم ها و فناوری کنترل ، اتوماسیون کامل و کنترل یکپارچه و هماهنگ کل خط تولید پانل را به طور پیوسته انجام دهد. در حال حاضر کبیر پانل به عنوان یک تولید کننده ساندویچ پانل قصد دارد خط تولید در بازار را که از لحاظ کارایی بالا منجر به پیشرفت گسترده ای می شود، در سطح جهانی نیز مطرح کند.خط تولید از سازگاری بالایی برخوردار است که ممکن است یک ساندویچ پانل مختلف سیستم های PU ، PIR تولید کند. تولید کننده ساندویچ پانل ممکن است محصولات متنوعی را با توجه به نیاز مشتری، از جمله تنظیمات مختلف طراحی کند تا بتواند با سیستم قیمت انعطاف پذیر پاسخگوی خواسته های آنها باشد. تولید کننده ساندویچ پانل سعی دارد قیمت این محصول پرکاربرد را به گونه ای مقرون به صرفه و مناسب ارائه دهد. همچنین از دغدغه های تولید کننده ساندویچ پانل کیفیت مناسب است و این بدین منظور است که پانل کمترین میزان آسیب را ببیند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی داشته باشد. در آخر خاطر نشان می کنیم تولید کننده ساندویچ پانل سعی در فراهم آوردن شرایط مناسب و مساعد برای مشتریان خود دارد، که این مورد از ابتدای خرید پانل ها تا نصب آن را می تواند در بر بگیرد.شرکت کبیر پانل تولید کننده ساندویچ پانل با توجه به استفاده از مواد اولیه و ماشین آلات مناسب و دارا بودن افراد باسابقه و باتجربه در زمینه تولید محصولات ساندویچ پانل توانسته است بازار داخلی ایران را تحت پوشش قرار دهد و محصولات خود را با کیفیت بالا و با قیمتی مقرون به صرفه عرضه کند.

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.


کاربر مهمان: 

ممنون میشم انواع ساندویچ پانل که توسط شما تولید میشه را معرفی کنید.

پاسخ ادمین: 

با سلام. ساندویچ پانل هایی که در حال حاضر توسط شرکت کبیر پانل به عنوان تولید کننده ساندویچ پانل قابل ارائه می باشد عبارتند از: ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی.

Copyright © 2015 kabirpanel.com All rights reserved